Göz kremi nasıl sürülmeli?

0
112

İnsanlarla iletişimimizin ilk noktası gözlerimiz. Peki gözlerimizin gençliğini ve canlılığını korumak için kullandığımız göz kremlerini doğru mu sürüyoruz?

Gözlerimizin gençliğini ve canlılığını korumak için kullandığımız göz çevresi bakım kremlerini doğru sürüp sürmediğinizi öğrenmek için haberimize mutlaka göz atın.

?Göz çevresi çok ince olduğundan, kullandığınız kremden en fazla yararı almak için göz kreminin cildinize derinlemesine nüfuz etmesi gerekir. Bu nedenle cilt bakımında göz kremi, nemlendirici ve serumdan önce sürülmelidir.

Hadi şimdi “göz kremi nasıl kullanılır?” adım adım öğrenelim:

  • Göz kremini nemlendirici ve serumdan önce sürün.
  • Nemlendiriciyi sürmeden önce cildin göz kremini emmesine izin verin.
  • Göz kremleri diğer cilt bakım ürünlerine göre daha küçük moleküllere sahip olduğundan, ilk olarak nemlendiricinin göz çevresine değmemesi gerekir.
  • Göz bakım kremlerinin kullanma sırası kadar, uygulama şekli de göz çevresi bakımı için çok önemlidir.
  • Göz kremini yüzük parmağınıza az miktarda alarak tampon hareketleri ile küçük dokunuşlar yaparak uygulayın.
  • Göz kremini yayarak sürmek yerine bu küçük tampon hareketleri ile uygularsanız, göz çevresi bakım kremlerinden daha fazla sonuç aldığınız gibi, bu tampon hareketleri sayesinde göz çevrenize de masaj yaparak hücrelerin canlanmasına yardımcı olursunuz.
  • Tabii bir de unutmadan, göz çevresi kremlerini uygulama yaptığınız yer de önemli. Göz çevresi kremleri alt ve üst kirpik diplerine daha yakın kullanıldığında daha fazla sonuç vermez. Bu nedenle uygulama yaptığınız bölge, haberimizin tam altında yer alan fotoğraftaki gibi olmalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here